אסתטיקת הפה

 

טיפולים אסתטיים

 
בשנים האחרונות, עלתה המודעות לטיפולים אסתטיים בשיניים. כולנו רוצים להשיג את החיוך המושלם, ועם הטכנולוגיות המתקדמות בימינו, גם מוצעים מגוון טיפולים המאפשרים זאת.

טיפולי האסתטיקה כוללים: יישור שיניים בשיטות מתקדמות, השלמת כותרת במקרה של שן שבורה, סתימות אסתטיות, ציפויי שיניים וכתרים אסתטיים. כל הטיפולים מתבצעים במרפאנו לייפדנט, ועומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

השלמת כותרת

במקרה של סדק או שבר בכותרת השן, ניתן לבצע השלמת כותרת. השלמת כותרת הינה, למעשה, בנייה מחדש של השן על ידי חומר קומפוזיט, המשמש לסתימות אסתטיות. רופא השיניים מצמיד את החומר לשן, מעצב ומלטש עד רמת גימור טבעית של השן.
היתרונות לטיפול זה נעוצים בעובדה כי הטיפול זול יחסית, מבוצע בפגישה אחת ומספק תוצאות מצוינות.

ציפוי שיניים מקומפוזיט

ציפוי שיניים ישיר נעשה במרפאה בפגישה אחת. בשיטה זו, הרופא מצפה את השן בחומר שנקרא קומפוזיט (אותו חומר ממנו מייצרים סתימות אסתטיות). שיטה זו מאפשרת להשיג מראה אסתטי של השיניים בזמן קצר.

ציפויי שיניים מחרסינה – למינייט

ציפויי שיניים אלו עשויים מעלי חרסינה דקים, המוצמדים לקדמת השן לצמיתות, ומעניקים לה צורה וצבע חדשים בהתאם לרצון המטופל. כדי ליצור מקום לעלים אלה, משייפים מעט את שטח פני השן החיצוניים, כך שעלה החרסינה יהיה חלק ממתאר השן המקורית.

שיטה זו דורשת מיומנות רבה מרופא השיניים ומהמעבדה המכינה את הציפויים, לפי המטבע הנלקח על ידי הרופא. בעזרת הלמינייט ניתן ליצור חיוך של מיליון דולר.
 

יישור שיניים

 
אורתודנטיה הוא תחום המתייחס ליישור שיניים, ומטפל בפגמים בסגירת הפה, אשר עשוי להיות תוצאה של אי-סדירות בשיניים, אי התאמה בין הלסתות וסגירתן או שתי הסיבות גם יחד. מאז ומתמיד, הכמיהה לשיניים ישרות ולחיוך אסתטי הייתה משאת נפשם של אנשים רבים. יישור שיניים היא הדרך להשגת המטרה. הטיפול נועד למבוגרים, לנערים ולילדים (לאחר בקיעת השיניים והתגבשות צורת הלסת, החל מגיל 11). המכשור שבו נעזרים בטיפולי יישור שיניים נחלק לשני סוגים עיקריים:
מכשור קבוע – מכשור אשר אינו ניתן להסרה, אלא רק על ידי הרופא בסיום הטיפול. מכשירים אלו מוכרים לנו בשם סמכים, או קוביות המודבקות על השיניים, דבר היוצר לחץ עליהן ובסופו של תהליך "מזיז" את השניים לעמדתן הרצויה.
מכשור נייד – מכשור הניתן להוצאה על ידי המטופל, כגון פלטה או גשר. כיום, עם התפתחות רפואת השיניים, קיימים יותר אמצעים ליישור שיניים, וביניהם אמצעים אסתטיים, המאפשרים לנו לקבל את הטיפול ארוך הטווח הזה ללא היסוס וללא חשש מהמראה החיצוני שלנו לחודשים הקרובים.

בין הטיפולים המוצעים
:

Invisalign: יישור שיניים על ידי קשתיות שקופות, הנשלפות בקלות ומיוצרות בהתאמה אישית למתרפא. שיטה זו מאפשרת לשמור על חיוך יפה, גם בזמן הרכבת פלטה בלתי נראית.
 
 
Lingual Appliances: הנחת הסמכים על גבי צדן הפנימי של השיניים. שיטה מאפשרת טיפול "בלתי נראה" המתאים בעיקר למטופלים מבוגרים.

סמכים אסתטיים (שקופים): בדומה לסמכים המתכתיים הסטנדרטיים, סמכים אלה מורכבים על הצד החיצוני של השיניים, אך עשויים מחומר בצבע השן (לבן או שקוף), כך שהמראה אסתטי יותר והמכשור פחות בולט.
עיקרו של הטיפול האורתודנטי להביא לתוצאות אסתטיות ולשיפור מראה השיניים של המטופל.
 
 
טיפוליים אסטטים - יישור שיניים
 

הלבנת שיניים

 
 
כל אחד חלם לא פעם על חיוך מושלם, החושף שיניים לבנות ובוהקות.
הרגלי אכילה, עישון ושינויים החלים ככל שמתבגרים עלולים להשפיע על צבע השיניים שלנו, ולכן הפתרון הרווח כיום הוא טיפול הבהרת שיניים, אשר למעשה מבהיר את צבע השיניים הקיים במספר רמות. כלומר, אין זה אומר שחומרים אלו ילבינו לחלוטין את השיניים אך בהחלט ישוו מראה צעיר ורענן.
תהליך הבהרת השיניים במרפאתנו מתבצעת בישיבה אחת של בין שעה לשעתיים על ידי רופא מיומן שעבר הדרכה. תחילה נלקחת מידה לסד שקוף, המותאמת לכל לקוח. הסד יכיל את חומרי ההבהרה, הכוללים מי חמצן, ויוצמד לשיניים עד לתוצאה הרצויה.
כמו כן, בתום הטיפול במרפאה, כל לקוח יקבל מזרק עם חומר הבהרה נוסף וסד אישי לשימוש באופן עצמי בבית.
רצוי להגיע לפגישת ייעוץ לפני הטיפול מכיוון שחומר זה לא פועל על כתרים וסתימות. כמו כן, יש לבצע טיפול אסתטי זה רק על שיניים שעברו טיפול.
חשוב לציין כי אין זה טיפול לכל החיים. יש לתחזק זאת לשמירה על תוצאות לאורך זמן.
מחיר אטרקטיבי למתעניינים דרך האתר.
 
 
 
הלבנת שיניים